אני סופיה אפל מורנו, חוקרת וחיה את עולם הרוח וההתפתחות האישית ב15 השנים האחרונות, מורה ליוגה ומדיטציה, מטפלת ביוגה תרפיה, מנחה רטריטים וסדנאות, נוודית לסירוגין ואוהבת את החיים.

כאן בבלוג אשתף את מסע ההתעוררות שלי מתוך תקווה שזה יתרום וייתן ערך גם לך.

להמשך קריאה>>

אשמח לעדכן אותך על תוכן חדש בבלוג ועל סדנאות, קורסים וריטריטים בהנחייתי.

יום השוויון האביבי – להתאים את עצמי למקצבי הטבע

היום חל לו יום השוויון האביבי. מה זה אומר? יום השוויון האביבי (או באנגלית vernal equinox) הוא אחד מארבעת נקודות ציון חשובות בסיבונו סביב השמש- יש את היום הכי ארוך בשנה, היום הכי קצר ושני ימים בהם אורך היום והלילה זהה, באביב ובסתיו. ועכשיו אנחנו ביום השוויון האביבי! זה אומר שהחל מהיום, הימים מתחילים להתארך והלילות להתקצר, זוהי גם תחילתו הרשמית של האביב בצד שלנו של הכדור.

בתרבויות קדומות היו חוגגים את היום הזה כיום חג ומברכים את בואו של האביב. התרבות המערבית עשתה מהלך גדול של התנתקות מהטבע, יש חשמל, אין כל כך חשיבות לאור הטבעי וכבר לא כל כך מכירים את החג הזה. בשנים האחרונות התחלתי  להכיר ולחגוג את היום הזה, להתחבר למקצב הטבעי של הכדור שלנו, לפעימה של הטבע. לברך את סיבובו של הכדור ולשמוח על חילופי העונות. כי בסופו של דבר אנחנו הרבה יותר קרובים לטבע משאנחנו חושבים, אנחנו נולדים מתוכו וכפופים לו גם את נדמה לנו שלא, בייחוד כשחיים בעיר מנותקים משעור האור והחושך ומחילופי העונות. דווקא אז יש חשיבות להתחבר למקצב הטבעי הזה, להזכיר לעצמנו שאנחנו, כמו הטבע, משתנים ומתחלפים, עוברים חילופי עונות פנימיים. אנחנו לא כמו המכונה שנשארת אותו הדבר כל הזמן, אנחנו יותר כמו הטבע – עוברים תקופות של חושך ואור, מתרחבים ומתכווצים, פועמים בלי סוף.

אז מה משמעות יום השוויון האביבי ואיך אפשר לחגוג אותו? כמו שאמרנו זוהי תחילתו של האביב, הזמן של הפריחה, הזמן שבו הזרעים שזרענו בחורף, בזמני החושך מתחילים לנבוט, לפרוח וללבלב. זמן של לצאת ממערות החורף שלנו ולהביט סביב, זמן של התחדשות. זה זמן מעולה לניקוי פנימי וחיצוני להוציא את מה שמיותר, לנקות ולאורר בכל הרמות – זה יכול להיות בניקוי הבית (לא סתם יש סדר פסח באביב) ויכול להיות בניקוי הגוף דרך ניקוי רעלים תזונתי, יכול להיות בהסתכלות על מה מיותר לי בחיי – מה כבר לא משרת אותי? מה אני יכולה להשיל ממני כדי לאפשר לעצמי לצמוח ולפרוח יותר עכשיו?

ביום הזה אני אוהבת להתחבר לאדמה. ללכת לצאת לטבע, לראות את יופי הפריחה שמסביב, לשבת על האדמה, להתקרקע, אולי להדליק מדורה. אפשר לעשות טקס קטן ולברך את בוא האביב, להודות לזמני החושך של החורף ולכל מה שלמדנו בתקופה הזו ולברך את האור שמגיע. אפשר לכתוב מה אני בוחרת להשיל מעצמי, לנקות ממני בתקופה הזו, מה אני סוחת איתי שכבר מיותר ואפשר להודות לו ולשחרר אותו מחיי?

אישית חגגתי את היום הזה בטיול בטבע עם המשפחה ובערב בטקס סווט לודג' (סאונה אינדיאנית) עם חברות טובות.

חג אביב שמח

עוד באותו נושא

אפשר לשתף