אני סופיה אפל מורנו, חוקרת וחיה את עולם הרוח וההתפתחות האישית ב15 השנים האחרונות, מורה ליוגה ומדיטציה, מטפלת ביוגה תרפיה, מנחה רטריטים וסדנאות, נוודית לסירוגין ואוהבת את החיים.

כאן בבלוג אשתף את מסע ההתעוררות שלי מתוך תקווה שזה יתרום וייתן ערך גם לך.

להמשך קריאה>>

אשמח לעדכן אותך על תוכן חדש בבלוג ועל סדנאות, קורסים וריטריטים בהנחייתי.

על מסורת ה"דאנה" או – באמת אפשר לשלם כמה שבא לי?

"מה באמת אני יכולה לשים כמה שבא לי?" "רגע, לא הבנתי, כמה עולה הקורס?" שאלו אותי כמה תלמידות מבולבלות היום. אז רציתי לשתף על המסורת הנפלאה הזו שנקראת 'דאנה' ועל הסיבה שבגללה אין מחיר קבוע מראש עבור הקורס הקרוב, לצאת לחופשי – קורס יסודות היוגה והמדיטציה.

משמעות המילה 'דאנה' בסנסקריט היא נדיבות, נתינה, רוחב לב. באופן מסורתי לימוד היוגה והמדיטציה בהודו היה נתמך על ידי הקהילה בה חיו המורים. המורים\נזירים היו מלמדים והקהילה הייתה מספקת את צורכיהם הפיזיים. הלימוד היה ניתן בלי לנקוב במחיר או בתמורה מסוימת  וזאת מתוך אהבה, נתינה ונדיבות. כמו שהעץ לא מגביל את כמות העלים שנופלים ממנו על האדמה, כך לא מגביל המורה את הידע שהוא נותן לאחרים. התלמידים מצידם היו נותנים בהערכה ואהבה לידע שהתקבל. זו אינה קבצנות, זו נתינה הדדית ואהבה הדדית.

נתינה בנדיבות-לב היא נתינה בלב שלם, נתינה חופשית המכבדת את הנותן ומכבדת את המקבל: חופשיים לתת, חופשיים לקבל, ללא תנאים.

נתינה בנדיבות-לב היא נתינה הדדית: המורה מקבל תמיכה מהמשתתפים בסדנה כך שיתאפשר קיום סדנאות נוספות במתכונת דומה, והמשתתפים נתמכים על-ידי הלמידה והנתינה של המורה.

נתינה בנדיבות-לב היא אפשרות והזדמנות – היא אינה עסקה עם מחיר נקוב ושער חליפין קבוע אלא נתינה חופשית, באהבה ובשמחה. הנתינה פתוחה ומזמינה ונגישה לכולם, ללא אפליה וללא תנאים. וכל אחד מהמשתתפים מקבל ונותן בנדיבות-לב על-פי רוחב ליבו ועומק כיסו, בהתאם ליכולתו ולמצבו בחיים.

נתינה בנדיבות-לב היא מתנה, וכאשר אנחנו נותנים לאחרים אנחנו נותנים גם לעצמנו – כאשר הלב פתוח לנתינה, כבר אנחנו מקבלים; וכאשר הלב פתוח לקבלה, באופן טבעי נובעת הנתינה.

כמו מורתי היקרה, גלית לוין, וכחלק מהצטרפותי לפעילות המבורכת של עמותת קדן- עמותה לקידום הקיום, הדעת והנועם, גם אני מציעה את הקורס 'לצאת לחופשי – יסודות היוגה והמדיטציה' בנדיבות הלב, מתוך האמונה שהידע שאני מלמדת הוא חשוב וערכי עבור כל אדם וזו זכותו של כל אדם לקבל גישה לידע זה ללא קשר ליכולת כלכלית כזו או אחרת.

 

עוד באותו נושא

אפשר לשתף