אני סופיה אפל מורנו, חוקרת וחיה את עולם הרוח וההתפתחות האישית ב15 השנים האחרונות, מורה ליוגה ומדיטציה, מטפלת ביוגה תרפיה, מנחה רטריטים וסדנאות, נוודית לסירוגין ואוהבת את החיים.

כאן בבלוג אשתף את מסע ההתעוררות שלי מתוך תקווה שזה יתרום וייתן ערך גם לך.

להמשך קריאה>>

אשמח לעדכן אותך על תוכן חדש בבלוג ועל סדנאות, קורסים וריטריטים בהנחייתי.

המלצת קריאה – מתנת הכעס מאת ארון גנדי

כל מי שמכיר אותי יודע שאני תולעת ספרים. מגיל צעיר הייתי צוללת לתוך ספרים ובכל רגע נתון אני קוראת כמה במקביל. תמיד קשה לי למצוא את הספר הטוב הבא שאקרא, אז חשבתי לטובת מי שכמוני אוהב לקרוא ומחפשת מה כדאי עכשיו, לפתוח פינה חדשה והיא – המלצת קריאה.

אז ההמלצה הראשונה שלי, ספר מקסים שפותח את הלב:

מתנת הכאס (ועוד שיעורים שלמדתי מסבי, מהטמה גנדי) \ ארון גנדי

מדובר בספר שנכתב על ידי ארון גנדי, הנכד של גנדי. בתוך הספר ישנם 11 סיפורים קצרים על מהטמה גנדי מנקודת מבט קצת אחרת, מנקודת מבט של נכד שלומד מסבו. יש לא מעט ספרים סרטים ודברים שנאמרו על האיש הגדול, לוחם חופש שהוביל בסופו של דבר לשחרורה של הודו וקבלת עצמאות על ידי מחאה לא אלימה.

גנדי האמין בחופש שיוויון לכל אדם ואי אלימות. והיפה הוא שבספר הזה אפשר לראות איך הוא מעביר את המסרים האלו לנכדו דרך אורך החיים הפשוט שלו ודרך פעולותיו.

בעייני זה המדד ליושרתו ואמינותו של מנהיג, כשאדם שהולך את הדרך שעליה הוא מדבר ניתן לדבעת שיש בה אמת. ומהספר של דנגי אפשר לראות שמהטמה גנדי חי את הדרך אותה הוא לימד ובה הוא האמין.

הספר נתן לי המון השראה, הזכיר לי מה באמת חשוב ונתן פרופורציה חשובה לקשיי היומיום.

ממליצה בחום לקרוא

עוד באותו נושא

אפשר לשתף